ВИДЕО: Гол на годината во Србија во режија на фудбалер на Борац

Мирољуб Костиќ

Еден од најубавите голови во Србија оваа сезона е постигнат вчера за време на натпреварот од полуфиналето на српскиот Куп помеѓу екипите на Јавор и Борац.

Јавор водеше со 2-0, кога левиот бек на Борац од Чачак, Мирољуб Костиќ, распали од 35-40 метри и постигна еврогол за намалување на резултатот на 2-1. 

Мирољуб Костић, ГОЛ СЕЗОНЕ! Јавор - Борац 2:1

Posted by Супер Лига on Wednesday, March 16, 2016

Во второто полуфинале на српскиот Куп, Партизан и Спартак играа без голови, 0-0.