ВИДЕО: Го „уби“ со поглед - Мбапе имаше несекојдневен инцидент во Андора

Мбапе

Младиот Килиан Мбапе продолжи да испишува историја и вчера го постигна голот број 100 во својата кратка кариера. 

Францускиот голгетер го отвори резултатот во високата победа на гости кај Андора. Неговиот лоб беше недостижен за домашниот голман кој беше немоќен во 11. минута од натпреварот.

По мечот 20-годишникот имаше интересна ситуација со еден репрезентативец на Андора. Додека даваше интервју за француски медиум, противничкиот играч му го направи ова:

Европско првенство, Квалификации, Група H
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ФранцијаФранција 10 8 1 1 25:6 19 25
2 ТурцијаТурција 10 7 2 1 18:3 15 23
3 ИсландИсланд 10 6 1 3 14:11 3 19
4 АлбанијаАлбанија 10 4 1 5 16:14 2 13
5 АндораАндора 10 1 1 8 3:20 -17 4
6 МолдавијаМолдавија 10 1 0 9 4:26 -22 3