ВИДЕО: Ѓорѓев со гол ја најави убедливата победа на Грасхоперс

Македонскиот репрезентативец Никола Ѓорѓев успеа да се запише во листата на стрелците на натпреварот за швајцарски Грасхоперс.

Грасхоперс на домашен терен како голем фаворит славеше над Киасо (3-2), а Ѓорѓев ја најави убедливата победа со погодок во шестата минута. Македонецот доби топка во казнениот простор од Аригони и биеше во празната мрежа.

  • Голот на Ѓорѓев против Киасо:

Грасхоперс е на второто место во швајцарската Челинџ лига и е еден од фаворитите за кам-бек во елитното друштво во Швајцарија.