ВИДЕО: Ѓорѓев со два мајсторски гола во триумфот на Грасхоперс

Македонскиот репрезентативец Никола Ѓорѓев имаше одличен настап за швајцарски Грасхоперс на рестартот на шампионатот.

Грасхоперс на домашен терен го разнесе Аарау и го совлада со 5-0 (3-0), а Македонецот беше стрелец на два гола. И тоа, двата ги постигна мајсторски. Првиот беше во 32. минута откако одлично се снајде во казнениот простор, а вториот падна во 57. минута и беше низ нозете на противничкиот голман.

  • Головите на Ѓорѓев во Швајцарија:

Грасхоперс се наоѓа на третото место во швајцарскиот шампионат и до крајот на сезоната ќе се бори за местото кое води во квалификациите за Лигата на Европа.