Бундеслига

Бундеслига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 Баер ЛеверкузенБаер Леверкузен 34 28 6 0 89:24 +65 90
Лига на шампиони
2 ШтутгартШтутгарт 1 34 23 4 7 78:39 +39 73
Лига на шампиони
3 Баерн МинхенБаерн Минхен 1 34 23 3 8 94:45 +49 72
Лига на шампиони
4 РБ ЛајпцигРБ Лајпциг 34 19 8 7 77:39 +38 65
Лига на шампиони
5 Борусија ДортмундБорусија Дортмунд 34 18 9 7 68:43 +25 63
Лига Европа
6 Ајнтрахт ФранкфуртАјнтрахт Франкфурт 34 11 14 9 51:50 +1 47
Лига Европа
7 ХофенхајмХофенхајм 34 13 7 14 66:66 0 46
Квалификации за Конференциска лига
8 ХајденхајмХајденхајм 1 34 10 12 12 50:55 -5 42
9 Вердер БременВердер Бремен 2 34 11 9 14 48:54 -6 42
10 ФрајбургФрајбург 2 34 11 9 14 45:58 -13 42
11 АугсбургАугсбург 1 34 10 9 15 50:60 -10 39
12 ВолфсбургВолфсбург 34 10 7 17 41:56 -15 37
13 Мајнц 05Мајнц 05 2 34 7 14 13 39:51 -12 35
14 Борусија МенхенгладбахБорусија Менхенгладбах 1 34 7 13 14 56:67 -11 34
15 Унион БерлинУнион Берлин 1 34 9 6 19 33:58 -25 33
Плејоф за испаѓање
16 БохумБохум 2 34 7 12 15 42:74 -32 33
Испаѓање
17 КелнКелн 34 5 12 17 28:60 -32 27
Испаѓање
18 ДармштадтДармштадт 34 3 8 23 30:86 -56 17
Лига на шампиони
Лига Европа
Квалификации за Конференциска лига
Плејоф за испаѓање
Испаѓање