Најнови вести

Табела

2. Бундеслига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Промоција
1 ХајденхајмХајденхајм 1 34 19 10 5 67:36 +31 67
Промоција
2 ДармштадтДармштадт 1 34 20 7 7 50:33 +17 67
Плејоф за промоција
3 ХамбургерХамбургер 34 20 6 8 70:45 +25 66
4 Фортуна ДизелдорфФортуна Дизелдорф 2 34 17 7 10 60:43 +17 58
5 Сент ПаулиСент Паули 1 34 16 10 8 55:39 +16 58
6 Падерборн 07Падерборн 07 1 34 16 7 11 68:44 +24 55
7 КарлсруеКарлсруе 34 13 7 14 56:53 +3 46
8 Холштајн КилХолштајн Кил 2 34 12 10 12 58:61 -3 46
9 КајзерслаутернКајзерслаутерн 1 34 11 12 11 47:48 -1 45
10 Хановер 96Хановер 96 1 34 12 8 14 50:55 -5 44
11 МагдебургМагдебург 34 12 7 15 48:55 -7 43
12 Гројтер ФиртГројтер Фирт 34 10 11 13 47:50 -3 41
13 Ханза РостокХанза Росток 34 12 5 17 32:48 -16 41
14 НирнбергНирнберг 1 34 10 9 15 32:49 -17 39
15 Ајнтрахт БрауншвајгАјнтрахт Брауншвајг 1 34 9 9 16 42:59 -17 36
Плејоф за испаѓање
16 АрминијаАрминија 34 9 7 18 50:62 -12 34
Испаѓање
17 Јан РегенсбургЈан Регенсбург 34 8 7 19 34:58 -24 31
Испаѓање
18 ЗандхаузенЗандхаузен 34 7 7 20 35:63 -28 28
Промоција
Плејоф за промоција
Плејоф за испаѓање
Испаѓање