ВИДЕО: Газда Нефи леташе во воздух по историското второ место на Воска

Екипата на Воска Спорт ќе игра во баражот за првпат во својата историја. Тимот одигра реми кај Силекс (1-1) и ја одбрани предноста во однос на Вардар.

Еден бод остана разликата меѓу охриѓани и „црвено-црните“ по крајот на сезоната. Така, Вардар останува второлигаш и догодина. Воска по историскиот успех славеше заедно со газдата Нефи Усеини кој заврши на рацете на фудбалерите и леташе во воздух.

  • Моментот на славјето во Кратово:

Воска Спорт ќе го добие ривалот во баражот на ждрепка, а натпреварот ќе се игра на 22 мај.