ВИДЕО: Галагер живее за овој момент, заедно со фудбалерите ја прослави титулата на Сити

Фронтменот на еден од највлијатлните британски бендови во историјата, Ноел Галагер е познат како еден од најголемите фанови на Манчестер Сити. Легендарниот пејач, кој е роден во Манчестер, речиси и да не пропушта натпревар на Сити, па така беше и на вчерашниот клучен дуел во Брајтон

Сити со 1-4 успеа да слави на овој дуел, со што ја обезбеди својата шеста шампионска титула во англискиот фудбал, а токму Галагер беше специјалнот гостин во лудото славје на „граѓаните“ во соблекувалната каде заедно со фудбалерите го испеаја најпопуларниот хит на бендот - „Wonderwall“.

  • Славјето на Галагер и „граѓаните“ во соблекувалната: