ВИДЕО: Гафури ја „скина пајажината“ од голот на Вујанац, Ренова израмни на „Кукуш“!

Фудбалерите на Академија Пандев одиграа речиси перфектни 45 минути, но гостинскиот тим на Ренова со евроголот на Арџент Гафури стигна до поволни 1-1 на полувреме од мечот кој се игра на „Кукуш“ во Турново. 

Офанзивниот играч за врска на „гипсарите“ лансира вистински проектил со лева нога, кој заврши во горниот десен агол од голот на Никола Вујанац

Претходно, водство на Академија Пандев ѝ донесе искусниот Зоран Балдовалиев, откако го погоди ударот од 11 метри. 

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 18 10 6 2 28:11 17 36
2 ШкендијаШкендија 1 18 8 4 6 30:13 17 28
3 Академија ПандевАкадемија Пандев 1 18 7 6 5 19:15 4 27
4 СилексСилекс 18 8 3 7 21:20 1 27
5 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 18 6 8 4 21:18 3 26
6 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 18 6 6 6 18:22 -4 24
7 ШкупиШкупи 18 5 7 6 20:21 -1 22
8 БорецБорец 18 5 5 8 14:26 -12 20
9 РеноваРенова 18 5 4 9 17:30 -13 19
10 РаботничкиРаботнички 18 4 3 11 16:28 -12 15