ВИДЕО: Фудбалски спектакл во Данска - епски кореографии на фановите на Копенхаген и Брондби

Брондби

Екипата на Копенхаген го победи Брондби во дербито во рамки од петото коло од данското првенство.

Покрај одличната претстава на фудбалерите на теренот, кои постигнаа четири гола, вниманието на јавноста го привлече атмосферата направена од страна на навивачите на двата клуба.

Спектаклот каков што ретко се гледа во Данска само придонесе да се зачини одличното фудбалско попладне: