ВИДЕО: Фудбалер на Фламенго за антологиски „ножички“ доби овации и од противниците

Бразилскиот гигант Фламенго оваа сезона игра феноменално, а за тоа најзаслужен е новиот тренер Португалецот Жорж Жесус. Во победата на теренот на Сеара со 0-3, еден гол привлече толку многу внимание што аплаудираа фановите и на едниот и на другиот тим.

Џорџиан Де Араскаета со спектакуларни постигна гол за 0-3 и заслужи аплауз и од своите и од противничките навивачи.

  • Генијалните „ножички“ на Џорџиан Де Араскаета: 

Џорџиан Де Араскаета e 25-годишен уругвајски репрезентативец, кој минатата година од Крузеиро пристигна во Фламенго.