Фестим Ебиби по пет месеци се врати на тренинзите на Беса

Екипата на Беса од Добридол во следниот период ќе има уште едно име во ротацијата во тимот, затоа што Фестим Ебиби се врати во стројот и тренира под палката на Александар Таневски.

21-годишниот крилен играч кој настапува по десната страна доживеа тешка повреда пред пет месеци и долго време не беше во можност да игра за Беса. Сепак, повредата е минато, па тој му се стави на располагање на тимот.

Ебиби дојде во Беса од тимот на Ренова, а претходно покрај за младинскиот тим на „гипсарите“ играше и за Шкендија. Во ПМФЛ тој има 16 натпревари, а исто така беше дел и од ростерот на Ренова во квалификациите за Лига Европа.

Беса е апсолутен лидер во ВМФЛ и само чудо ќе ја спречи од влез во најквалитетното друштво.