ФОТО: Фановите одушевени од новиот дрес на Црвена Звезда!

Црвена Звезда влезе во новата сезона со нова опрема. Во пресрет на вчерашниот дуел од првото коло на Суперлигата на Србија, на Инстаграм страницата на српскиот шампион беше објавена серија дресови за следната година. Се разбира, како и секогаш, оној со црвени и бели ленти, но малку поразличен од вообичаено најдобро помина кај фановите.

Според реакциите на социјалните мрежи, на обожавателите им се допаѓа и веќе започнаа да го купуваат.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

VEČERAS Nova sezona, novi dres #fkcz #crvenazvezdafk #zvezda #czv #zvezdaježivot

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on

Екипата на Дејан Станковиќ се засилува пред почетокот на европските натпревари од квалификациите за Лигата на шампионите.