ВИДЕО: Фан на Атлетик со необично барање, Дон Карло му ја исполни желбата

Реал Мадрид им стави крај на лошите игра и забележа голема гостинска победа над Атлетик Билбао (0-2) во натпреварот од 18. коло на шпанскиот шампионат.

Карим Бензема со прекрасен гол во 24. минута го доведе Реал во водство, а Тони Крос во 90. минута ги постави конечните 2-0.

Симпатична сцена се случи по последниот судиски свиреж, кога навивач на Атлетик Билбао, кој беше стациониран зад клупата на Реал, се приближи до Карло Анчелоти и имаше несекојдневно барање. Тој немаше намера да предизвика инцидент, туку од искусниот стратег побара гуми за џвакање. 

Дон Карло му ја исполни желбата на навивачот, кој цела ситуација ја снимаше со својот мобилен телефон и подоцна ја објави на социјалните мрежи.

Состави

Ernesto Valverde

4-2-3-1

    Карло Анчелоти

    4-3-3