ВИДЕО: Фалкао полуде по задржувањето време и ја фрли медицинската опрема

Најдобриот стрелец на колумбиската фудбалска репрезентација, Радамел Фалкао беше актер на смешен и необичен момент од пријателскиот меч со Јужна Кореја, кој Колумбија го загуби со 2-1.

Поради одолговлекување при повреда на еден домашен фудбалер, нервозниот Фалкао во обид да им помогне на докторите ја фрли медицинската опрема.

  • Погледнете зошто Фалкао заработи жолт картон:

Јужна Кореја ја совлада Колумбија со 2-1 во вториот натпревар на Кеироз на клупата.