ВИДЕО: ЕВРОГОЛ каков ретко се гледа во ВМФЛ – Лазаров „нанижа“ петмина и го стресе Вардар! 

Екипата на Тиквеш ја оправда улогата на фаворит во регионалното дерби против Вардар Неготино и пред својата публика славеше со убедливи 4-0. 

Домашните фудбалери одиграа фантастична фудбалска партија, која во вториот дел беше крунисана со досега ретко виден гол во ВМФЛ. Андреј Лазаров прими една топка на работ на казнениот простор на вардарци и тргна во слалом. На патот му застанаа дури петмина гостински фудбалери, но нитy еден не успеа да му је земе топката, па кога излезе сам пред голот рутински го совлада Иванов за 3-0 за Тиквеш. 

  • Погледнете ја мајсторијата на Лазаров која уште долго време ќе се прераскажува: