ВИДЕО: Евро-гол на Пандев во Куп мечот на Џенова против Перуџа

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го постигна својот втор гол на еден официјален натпревар сезонава, откако го зголеми водството на Џенова од 2-0 во дуелот против Перуџа во шеснаесеттина финалето од Купот на Италија. Нашиот голгетер во 37. минута од мечот од самиот раб од шенаесетникот прими една топка и од прва маестрално биеше за предност на својот клуб од 2-0.

Како што е познато Пандев беше стрелец исто така на гол и во претходната фаза од Купот, кога Џенова славеше над Лече со 3-2.