Етеми даде гол, па се најде во тимот на колото во турската Суперлига

Македонскиот репрезентативец Ваљон Етеми имаше солиден викенд на индивидуален план и тоа му донесе место во тимот на колото во турската Суперлига.

Крилниот офанзивец успеа да постигне погодок за неговиот тим во дуелот против Анкарагуџу, но Истанбулспор не го избегна поразот (1-2). Етеми имаше добра партија и тоа го смести во тимот на колото со оценка 7,9.

Ваљон Етеми и неговиот Истанбулспор се наоѓаат на тринаесеттото место во турската Суперлига.

  • Тимот на колото во Турција: