ВИДЕО: Елмас запиша нов гол во ЛЕ, овој пат со глава во снежната Москва!

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас постигна нов гол во Лига Европа оваа сезона, вкупно втор, повторно против рускиот премиерлигаш Спартак Москва (2-1).

„Дијамантот“ во 64. минута се најде на вистинското место, доби топка од Петања и со глава успеа да ја смести топката во мрежата на голманот Селиков во снежната Москва.

  • Голот на Ељиф Елмас против Спартак Москва:

Претходно, Елмас имаше уште една добра прилика за гол, ама голманот Селиков спречи радост на Македонецот многу порано со двојна одбрана.

Состави

Rui Vitoria

4-3-3

    Лучијано Спалети

    4-2-3-1