ВИДЕО: Елмас среќно асистира со рамо, Наполи поведе против Салернитана

Елмас

Наполи поведе на дуелот со Салернитана, а асистенцијата му припадна на Ељиф Елмас. Македонскиот фудбалер се најде на вистинското место, па топката од неговото рамо заврши кај Хуан Хесус кој погоди за 1-0.

Главниот судија ја разгледуваше снимката за да потврди дека немаше игра со рака на нашиот офанзивец Тоа и го направи и покажа на центарот, па домашниот ти започна да слави.

Ова е втор меч во низа на кој Елмас запишува асистенција. На претходниот дуел кај Болоња му овозможи реализација на Лозано.

Состави

Лучијано Спалети

4-2-3-1

    Davide Nicola

    3-5-2