ВИДЕО: Елмас „слета“ во Истанбул, веднаш даваше изјави!

Ељиф Елмас, младинскиот репрезентативец на Македонија пристигна во Истанбул каде ќе потпише договор со екипата на Фенербахче.

Елмас пристигна на аеродромот, а го пречекаа турски новинари кои бараа изјави од Македонецот.

Македонскиот „бисер“ во наредниот ден ќе ги мине лекарските прегледи и ќе го официјализира договорот со турскиот великан и ќе ја почне својата прва интернационална кариера.