ВИДЕО: Експлозија на „Олд Трафорд“, Роналдо со гол го зачини кам-бекот во Јунајтед

Кристијано Роналдо со гол во мрежата на Њукасл го започна својот „кам-бек“ во редовите на Манчестер Јунајтед.

Во самиот финиш од првиот дел на дуелот на „Олд Трафорд“, португалскиот ас се најде на вистинско место, искористи отпадок и ја смести топката во мрежата на „страчките“.

Голот на Роналдо доаѓа како награда за одличното прво полувреме на „ѓаволите“, во кое доминираа од првата до последната минута.

Состави

Ерик тен Хаг

4-4-2

    Еди Хоу

    4-4-2