Ефектен гол во Охрид: Емини од слободен удар го начна Пелистер (ВИДЕО)

Екипата на Воска Спорт дојде до предност во дерби-пресметката со Пелистер (1-0) со ефектен гол од слободен удар.

Капитенот на екипата, Изаир Емини, уште еднаш покажа дека е лидер на тимот оваа сезона кога се говори за играта, но и за прекините. Искусниот фудбалер погоди од слободен удар од дваесетина метри.

  • Голот на Емини против Пелистер:

Овој натпревар е важен и за двете екипи, затоа што се води битка за една од позициите која води во ПМФЛ или преку директна промоција, или носи бараж.