ФОТО: Ѕвезди на Арсенал се дрогирале со „хипи-крек“ на забава со 70 девојки!

Англискиот премиерлигаш Арсенал игра во одлична форма и уште од месец август не знае за пораз, но тимот го тресе скандал, затоа што ѕвезди на тимот се фатени како се дрогираат на забава од страна на англиските „папараци“.

Англиски „Сан“ објави ексклузива, како во месец август неколку фудбалери на „топџиите“ се на приватна забава и користат т.н „хипи крек“, хемиска супстанца која наведува на смеење, но истовремено е и многу опасна затоа што може да предизвика срцев удар.

Како инхалираат од балонот во кој има од штетната супстанца, фатени се Месут Озил, Пјер Емерик Обамејанг, Александре Лаказет, Матео Гендузи и Сеад Колашинац. Тие биле на забава, на која имало како гости преку 70 девојки, а на истата за пијалоци потрошиле над 30.000 евра.

Од управата на Арсенал истакнаа дека ќе имаат разговор со фудбалерите поради нивното однесување.