„Џек, мајка ми го сака твојот шорц...“: Урнебесен транспарент во Манчестер (ВИДЕО)

Џек Грилиш

Манчестер Сити ја оправда фаворитската улога и го совлада Клуб Бриж, вторпат во последниот месец.

Тимот на Пеп Гвардиола постигна три гола во вториот дел и ја потврди победата на домашен терен. На трибините имаше неизмерна радост, а фоторепортерите уловија едно детенце со урнебесен транспарент. Пораката беше упатена до Џек Грилиш:

„Џек, мајка ми го сака твојот шорц, но и дресот ќе заврши работа“.

Сити го искористи ремито на ПСЖ кај РБ Лајпциг за да избие на првата позиција на табелата.

Состави

Juanma Lillo

4-3-3

    Ronny Deila

    4-4-2