ФОТО: Џака со нова провокација на социјалните мрежи

Швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака со прославата на голот против Србија во мечот од Мундијалот во Русија, крена многу прашина не само на балканските простори, туку и во целиот свет.

Поради двоглавиот орел беа казнети од ФИФА заедно со Џердан Шаќири, но ниту таа казна не само што не го опамети, туку и повторно се обиде да предизвика реакции.

Не една од последните фотографии на неговиот Инстаграм профил, Џака заедно со неговата девојка заеднички направиле двоглав орел, а таквата фотографија од Сејшели на сите во Србија им разбуди лоши спомени.

Истовремено во коментарите под фотографијата доби голема поддршка од Албанија и од Косово, каде што ваквите потези секогаш се дочекуваат со одобрување и гордост.