Двајца млади македонски фудбалери потпишаа за Бокељ од Котор

Двајца млади фудбалери од академијата на Пелистер следната сезона ќе настапуваат во Црна Гора. Имено, денес Бокељ од Котор информираше дека постигна договор со Илија Ристевски и Андреј Јошевски и двајцата млади фудбалери се обврзаа на договор на една сезона со црногорскиот клуб, со опција за уште една сезона ако двете страни се задоволни од соработката.

Ристевски, кој е офанзивен лев бек и се наметна во Пелистер и Питу Гули, и Јошевски кој ја има улогата на класичен напаѓач веќе една недела тренираат во Котор и одлично се прифатени во новата средина.

Овие млади фудбалери се меѓу ретките македонски фудбалери кои играат во Црна Гора во моментов.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.