Дуелот кој сите го очекуваа: Халанд поумешен од Ван Дајк (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд и Вирџил Ван Дајк го сочинуваат најинтересниот дуел на натпреварот меѓу Норвешка и Холандија.

По првиот дел резултатот на семафорот гласи 1-1. Домашниот голгетер успеа да го постигне единствениот погодок за својата репрезентација, со многу среќа и тоа во директен дуел со капитенот на „лалињата“.

  • Голот на Халанд против Холандија: 

Пред крајот на полувремето израмни Дави Класен, по асистенција на Џорџино Вајналдум.

Состави

Staale Solbakken

4-2-3-1

    Роналд Куман

    4-3-3