ФОТО: Дресови на репрезентациите за Мундијалот во Катар

Катар ќе биде домаќин на овогодишното Светско првенство, кое ќе се одржи од 20 ноември до 18 декември.

Ова ќе биде последниот турнир на кој ќе играат 32 репрезентации. Титулата од пред четири години ќе ја брани Франција, која во големото финале во Русија ја надигра Хрватска.

Клупската сезона ќе биде ставена на пауза, поради светскиот собир. Поголем дел од селекциите полека се подготвуваат за настапот на Мундијалот, а дел од нив открија како ќе изгледаат дресовите со кои ќе се претстават во Катар.

Погледнете ги дресовите на репрезентациите за СП 2022: