ВИДЕО: Донарума стана синоним за глупости, со копачката удри противник во главата!

Џанлуиџи Донарума, голманот на Пари Сен Жермен продолжува со глупостите на натпреварите на неговиот клуб. Овој пат не беше директен виновник за погодок на противникот, туку заработи црвен картон на натпреварот против Авр.

Имено, во десеттата минута, по една конфузија со одбранбените фудбалери, италијанскиот голман доцнеше при избивањето на топката и со копачката го удри противникот директно во главата. Епилогот беше очекуван – исклучување.

  • Глупоста на Донарума против Ле Авр:

Инаку, голманот на европскиот шампион му нанесе штета на својот клуб и на натпреварите со Монако и Њукасл.

Состави

Luka Elsner

5-3-2

    Луис Енрике

    4-3-3