Дојде време „кнезовите“ да покажат што знаат во Лига 1

Монако зад себе има тежок меч со ПСВ (1-1) во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите каде во финишот од мечот избегна пораз, а меѓу двете средби го очекува стартот на сезоната во француското првенство каде чека гостување кај незгодниот Стразбур. Домаќинот минатата сезона ја заврши на шестото место, па сега има одредена врста на притисок тоа да го повтори, а изданието во овој меч би можело да даде јасни одговори дали се во можност фудбалерите тоа и да го направат.

Сите квоти во Mozzart за натпреварот меѓу Стразбур и Монако

Најголем проблем на Кнезовите во овој меч е што мора да се подготвуваат и за реваншот во Ајндховен, па треба да се очекува Филип Клемон да се обиде да одмори некои од носителите на играта, што дополнително ќе донесе мотивација кај Стразбур.

Монако во последно време има проблеми со овој ривал. Минатата сезона не го победи, во кнежевството беше 1-1, додека во Стразбур домаќинот победи со 1-0. Стразбур во сезоната 2020/21 славеше на свој терен во меѓусебната пресметка со 1-0.

Квоти за останатите натпревари во Лига 1

За нас премногу е дека Монако ќе врзе трет пораз на гостувањата кај овој ривал, а неопходно му е да ја крене и самодовербата пред пресметката на Филипс Арената следниот вторник. Квотата за двојка е доста примамлива и вреди да се обидете со неа. Оние кои не го сакаат тоа може да се обидат со голови на двете страни – ГГ.