ФОТО: Дилета Леота атрактивно го поздрави враќањето на Серија А

Откако беше потврдено дека фудбалот во Италија се враќа, утврдени се и датумите за истиот. Копа Италија ќе се одигра пред рестартот на првенството, па на 13 и 14 јуни ќе се комплетираат полуфиналните средби, а за 17 јуни е закажано финалето. Серија А се враќа на терените од 20 јуни, па тоа не мина незабележано. 

Атрактивната репортерка која работи за „ДАЗН“, Дилета Леота реши да го поздрави враќањето на елитниот фудбал во земјата со провокативна фотографија на својот Инстаграм профил.

Секако нејзиното издание од некој претходен меч на кој присуствувала го привлече вниманието на фановите. Дилета со тесната облека ги истакна облините и рестартот на Серија А го стави во втор план. 

  • Објавата на атрактивната новинарка: 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

I bambini quando vedono il pallone cominciano a sorridere... bentornato campionato

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on