ВИДЕО: Ди Марија го сервираше својот специјалитет – „рабона“ асистенција до Икарди

Ди Марија

Екипата на Пари Сен Жермен си поигра со Анжер на патот до полуфиналето во Купот на Франција.

Прво име во редовите на фаворитот беше Мауро Икарди. Аргентинскиот голгетер беше расположен за игра и постигна три гола. Еден дојде по целосна заслуга на Анхел Ди Марија, кој со прекрасна „рабона“ асистенција му овозможи лесна реализација.

  • Асистенцијата на Ди Марија за Икарди:

Ди Марија често знаел да ги изненади противниците со вакви атрактивни додавања до своите соиграчи...