ВИДЕО: Деби од соништата и победоносен гол на Јанис Хаџи за „ренџерите“ на Џерард

Стивен Џерард задоволно трие раце, Ренџерс го погоди засилувањето оваа зима. Романскиот интернационалец Јанис Хаџи се претстави на најдобар можен начин на „Ајброкс парк“. Синот на легендарниот Георге Хаџи со прецизна дијагонала ја погоди мрежата на гостите од Единбург и донесе три бода за „ренџерите“.

  • Извештај од натпреварот: 

Јанис Хаџи дојде во Шкотска од Генк, а блесна минатата година на У21 Европското првенство воо Италија и Сан Марино, каде Романците играа во полуфиналето, каде загубија од Германија.