ВИДЕО: Деби и веднаш стресе мрежа – Фалкао го даде голот-првенец за Галатасарај! 

Еден од најдобрите голгетери во модерниот фудбал, Радамел Фалкао, ова лето се реши за нов предизвик во својата кариера и дресот на Монако го промени со оној на Галатасарај. 

Во турскиот гигант беше претставен како големо засилување, а тоа го докажа уште на првата средба за тимот. На искусниот Колумбиец не му требаа многу шанси за да го постигне својот гол-првенец, откако по 38. минута ја стресе мрежата на Кашимпаша. 

Дебитантскиот гол на Фалкао за Галатасарај: