ВИДЕО: Праус со РЕМЕК-ДЕЛО од слободен удар го замолкна „Олд Трафорд“

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Саутемтон играат луд натпревар на „Олд Трафорд“, во кој се постигнати ревија на прекрасни голови.

Саутемптон поведе со бомбата на Валери, а Јунајтед во вториот дел со извонредниот гол на Перира, а потоа и на Лукаку поведе со 2-1. И кога сите помислија дека „црвените ѓаволи“ ќе стигнат до нова лесна победа, Џејмс Вард-Праус со извонреден погодок од слободен удар израмни на 2-2.

Погледнете го ремек-делото на Праус, за кое Де Хеа повторно немаше решение: