Даниел Стојановски ќе ја води Велешта во пролетната полусезона

Стојановски

Екипата на Велешта денес го претстави Даниел Стојановски како нов тренер. Второлигашот запиша лоши резултати на крајот од минатата година, па очекувани беа овие промени.

35-годишниот стратег доаѓа со амбиција да го задржи второлигашкиот статус на тимот. Моментално Велешта е на осмата позиција на табелата во ВМФЛ -Запад. Клубот се пофали и со новото засилување во Шпенд Асани. Тој пристигнува од Воска Спорт и ќе биде опција плус во офанзивната линија.

Беса ќе биде првиот противник на Велешта во новата година. Мечот е закажан за 19 февруари.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк