Циркуз во Црна Гора: Играч прескокна топка за да прими гол, коментаторот во шок (ВИДЕО)

Црногорскиот лидер во првенството Дечиќ славеше на гостувањето кај Младост Долна Горица со 0-3, меѓутоа првиот погодок привлече огромно внимание. 

Во финишот на првото полувреме при резултат 0-0 Бојан Матиќ стрела за предност на првопласираниот тим. Сепак, голот стана вирален поради реакцијата на Звонко Цеклиќ, стоперот на домашниот тим. Тој при ударот на Матиќ направи сè што можеше за да ја прескокне топката која заврши во мрежата...

Интересна беше реакцијата на црногорскиот коментатор кој беше во шок и кажа: „Ау... Цеклиќ скокна, топката мина под него и заврши во голот. Стрелец Матиќ. Еве погледнете како Цеклиќ ги тргна нозете, за што се работи овде? Еве, погледнете... Неверојатно“.