ВИДЕО: Чиста „магија“ на Де Брујне за крај на сезоната во ПЛ!

Можеби е направена неправда кон Кевин Де Брујне, кој сезонава не е избран за најдобар фудбалер на Премиер лигата, туку тоа признание заврши во рацете на Џордан Хендерсон. Ѕвездата на Манчестер Сити постигна генијален гол на натпреварот на „Итихад“ против Норич.

Белгиецот на мал простор со дриблинг и трик ги „маѓепса“ фудбалските фанови.

  • Голот на Кевин Де Брујне против Норич:

Минатата сезона Де Брујне го загуби дуелот за играч на сезоната од клупскиот другар Рахим Стерлинг.