Челзи го нуди Вернер во пакетот за Халанд

Вернер

Челзи не отстапува од намерата уште ова лето да соработува со Ерлинг Халанд. Последната понуда до Борусија Дортмунд вклучува еден од главните напаѓачи.

Тимо Вернер наводно е вклучен во пакетот кој „сините“ го нудар за норвешкиот талент. Роман Абрамович не се откажува и упорно инсистира клубот да го доведе еден од најперспективните голгетери на денешницата. Германскиот напаѓач постигна само шест гола на 35 настапи во Премиер лигата минатата сезона. Очекувањата пред неговото доаѓање беа високи и не беа исполнети со оваа статистика.

Халанд има договор со „милионерите“ до летото 2022 година. Тогаш има можност да си замине за само 75 милиони.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.