Чекор назад, па три напред: Експлозивен дриблинг на ѕвездата на Челзи против Шефилд! (ВИДЕО)

Екипата на Челзи против Шефилд Јунајтед можеби го одигра својот најдобар натпревар оваа сезона во Премиер лигата. „Сините“ на Френк Лампард изгледаа моќно на „Стемфорд Бриџ“ и со убедливи 4-1 го совладаат тимот од градот на челикот.

Еден од најдобрите поединци на лондончани беше новото засилување Хаким Зијеч. 27-годишниот офанзивец одигра блескава партија, запиша две асистенции, а го имаше и потегот на натпреварот. Мароканецот е познат како вешт дриблер, а тоа на своја кожа го почувствува Бен Озборн. Зијеч ја прими топката покрај аут-линијата, направи чекор назад, па потоа на експлозивен начин го измами противникот и го остави десет метри зад себе.

  • Атрактивниот дриблинг на Зијеч против Шефилд:

Зијеч заедно со Вернер и Хаверц имаат потенцијал да станат најдоброто напаѓачко трио во светскиот фудбал, но се разбира, тоа треба да го покажат на терен.