ВИДЕО: Чави маестрално ја исконтролира топката и покажа класа против Атлетик

Чави

Менаџерот на Барселона, Чави Хернандез, ја покажа својата класа за време на дуелот со Атлетик Билбао.

Фановите беа одушевени од неговиот прв допир со топката. Голманот Унаи Симон испрати топка високо кон домашната клупа, каде првиот тренер на каталонскиот тим ја исконтролира со леснотија.

Фановите на социјалните мрежи беа импресионирани од потегот на 42-годишникот и беа полни со пофалби за него - дури и сугерираа дека треба да се врати од пензија.

Состави

Чави

4-3-3

    Ernesto Valverde

    4-2-3-1