ВИДЕО: Цакташ доби „пенал“ со глава, Хајдук рано погоди со Ренова!

Сплитски Хајдук уште во воведните минути го отвори резултатот против Ренова (0-1), со погдоокот на капитенот Мијо Цакташ.

По десната страна Јаиро украде топка и центрираше. Центаршутот беше толку перфектен што Цакташ осамен доби „пенал“ и со глава го надмудри Велии.

  • Голот на Хајдук против Ренова:

Хрватскиот тим важи за фаворит во дуелот со македонскиот претставник во ЛЕ и тоа го покажува уште на стартот.