ВИДЕО: Цел свет му се смее на Мудрик, неверојатно промашување на скапото засилување на Челзи

Eкипата на Челзи пропушти голема можност за рано водство на дербито со Манчестер Јунајтед во Премиер лигата, а одново виновен за тоа е Михаило Мудрик.

Се играше третата минута кога „сините“ развија брза контра, по која Хол несебично го проигра украинскиот ас, но скапото засилување повторно се посрамоти и од чиста позиција го промаши целиот гол.

  • Шансата на Михаило Мудрик против Манчестер Јунајтед:

Јунајтед експресно го казни тоа и Касемиро во шестата минута погоди за радост на трибините и водство на својот тим од 1-0.

Состави

Ерик тен Хаг

4-2-3-1

    Френк Лампард

    4-3-3