„Бум-бум“ Јаховиќ во идеалниот тим на колото во Турција

Македонскиот фудбалер Адис Јаховиќ зад себе остави одличен викенд, по што заслужено се најде во тимот на колото во турската фудбалска елита.

Јаховиќ во триумфот од 3-2 над Трабзонспор успеа да постигне погодок за триумф, а исто така и да изнуди пенал, по што се најде како најдобар, најистурен во нападот.

Зад Јаховиќ се наоѓаат Насри, Озан и Умар, потоа следат Атиба и Толга, а во дефанзивата се Омер, Тошиќ, Диего Ангело и Скубиќ. Меѓу стативите е Хајдар.