Супер Куп

Primary tabs

Најнови вести

  • На „орлите“ не им е гајле за Христо

    Бугарија од поодамна нема врвни фудбалери на Стариот континент, но според многумина тројца спаѓаат меѓу најдобрите стотина: Георги Аспарухов, трагично починатиот голгетер на Левски, иконата на ЦСКА и Барселона, Христо Стоичков и неговиот имењак Бонев, своевремено еден од најценетите полушпицови во Европа кој скоро целата кариера ја мина во Локомотив од родниот Пловдив. 

  • Лудогорец посилен од Локомотив Пловдив за четврта Суперкуп титула

    Новата сезона во бугарскиот фудбал започна како што заврши старата - со трофеј за Лудогорец од Разград. Шампионот на Бугарија и противник на Ференцварош на Спировски во квалификациите за Лигата на шампионите, го совлада победникот на Купот на Бугарија, Локомотив Пловдив со 2-0 (1-0) и го освои Суперкупот на Бугарија. 

  • Потврдено домаќинството на Македонија за СП 2019 за кадети

    Високи претставници на Интернационалната ракометна федерација (ИХФ) овие дена беа во Скопје, каде направија инспекција и по истата го потврдија домаќинството на Македонија за Светското кадетско Првенство во 2019 година.