Премиер Лига

Primary tabs

Најнови вести

Табели

А ПФГ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЛудогорецЛудогорец 26 20 4 2 59:18 +41 64
2 Локомотив ПловдивЛокомотив Пловдив 26 15 7 4 41:19 +22 52
3 ЦСКА СофијаЦСКА Софија 26 14 8 4 39:20 +19 50
4 Арда КрџалиАрда Крџали 26 12 9 5 36:29 +7 45
5 ЦСКА 1948ЦСКА 1948 1 26 10 8 8 34:30 +4 38
6 БероеБерое 1 26 10 7 9 38:28 +10 37
7 Черно МореЧерно Море 26 10 7 9 27:25 +2 37
8 Царско Село СофијаЦарско Село Софија 26 9 7 10 29:27 +2 34
9 ЛевскиЛевски 26 7 7 12 25:27 -2 28
10 БотевБотев 26 5 9 12 25:46 -21 24
11 Славија СофијаСлавија Софија 1 26 6 5 15 19:40 -21 23
12 Ботев ВрацаБотев Враца 1 26 6 4 16 26:39 -13 22
13 Етар 1924 Велико ТарновоЕтар 1924 Велико Тарново 26 4 10 12 20:45 -25 22
14 МонтанаМонтана 26 4 8 14 21:46 -25 20
А ПФГ, Рунда за шампион
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЛудогорецЛудогорец 31 22 4 5 69:29 +40 70
2 Локомотив ПловдивЛокомотив Пловдив 31 17 10 4 48:23 +25 61
3 ЦСКА СофијаЦСКА Софија 31 17 8 6 46:24 +22 59
4 Арда КрџалиАрда Крџали 31 13 11 7 42:37 +5 50
5 ЦСКА 1948ЦСКА 1948 31 12 11 8 41:34 +7 47
6 БероеБерое 31 10 9 12 42:38 +4 39
А ПФГ, Рунда за испаѓање
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Славија СофијаСлавија Софија 32 9 7 16 28:44 -16 34
1 Черно МореЧерно Море 32 12 9 11 37:34 +3 45
2 Ботев ВрацаБотев Враца 32 8 6 18 31:45 -14 30
2 ЛевскиЛевски 32 11 8 13 34:32 +2 41
3 Царско Село СофијаЦарско Село Софија 32 9 10 13 33:39 -6 37
3 МонтанаМонтана 32 6 10 16 26:52 -26 28
4 Етар 1924 Велико ТарновоЕтар 1924 Велико Тарново 32 6 10 16 25:53 -28 28
4 БотевБотев 32 7 11 14 34:52 -18 32
Прва Професионална Лига, Натпревари за пласман 11-14
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Славија СофијаСлавија Софија 1 28 7 6 15 22:41 -19 27
2 Ботев ВрацаБотев Враца 1 28 7 4 17 28:41 -13 25
3 МонтанаМонтана 1 28 5 9 14 23:47 -24 24
4 Етар 1924 Велико ТарновоЕтар 1924 Велико Тарново 1 28 4 10 14 20:48 -28 22
1 Професионална Лига, За пласман 7-10
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Черно МореЧерно Море 27 11 7 9 30:26 +4 40
2 Царско Село СофијаЦарско Село Софија 27 9 7 11 29:29 0 34
3 ЛевскиЛевски 27 8 7 12 27:27 0 31
4 БотевБотев 27 5 9 13 26:49 -23 24