2ра Дивизија Запад

Primary tabs

Најнови вести

  • Поранешниот македонски репрезентативец Петров на клупата на Бдин

    Роберт Петров, поранешниот репрезентативен лев бек на фудбалската репрезентација на Македонија од новата сезона ќе го предводи бугарскиот третолигаш Бдин од Видин. Младиот македонски стручњак минатата сезона го водеше тимот на Спартак Плевен, клуб во кој што претходно ја заврши богатата интернационална кариера за да сега се одлучи за нов предизвик.