Бугарија го објави списокот за Македонија: Тимот е далеку од минатото

Јасен Петров, селекторот на фудбалската репрезентација на Бугарија, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на натпреварот против Македонија, на стартот на новата сезона од Лигата на нациите.

На списокот на Бугарите нема ѕвездени имиња како што беше случајот во минатото, кога имаше играчи од најсилните лиги во Европа. Повеќето доаѓаат од домашниот шампионат, а најмногу ги има од тимот на Левски.

Натпреварот меѓу Бугарија и Македонија е закажан во Разград, на 2 јуни.

  • Списокот на повикани играчи на Бугарија: