Брилијантниот Меси: Фантастичен лоб и доказ дека е вистински генијалец (ВИДЕО)

Меси

Лионел Меси постигна два гола за Аргентина, која без проблеми победи на пријателскиот натпревар против Хондурас.

Последниот погодок во мрежата на Хондурас беше вистинско ремек-дело на аргентинскиот ас. Неговиот лоб го обиколи светот и се надоврза на многуте мајстории кои ги направил во кариерата.

  • Вториот гол на Лионел Меси против Хондурас: 
  • Извештај од натпреварот: 

Аргентинците се подготвуваат за настапот во Мундијалот, каде ќе бидат во потесниот круг фаворити за престижниот трофеј.